Plánovanie kreatívnej reklamy | Databer.com

Plánovanie kreatívnej reklamy

Každý jeden marketér si láme hlavu nad jednou podstatnou otázkou – ako upútať cieľovú skupinu. Nápady skáču jeden za druhým, ale len tie najlepšie dokážu splniť svoj účel. Preto je dôležité nevytvárať pútavú reklamu z ničoho nič, ale pokojne si rozmyslieť, aké má mať charakteristiky, pre koho má byť určená a aký je jej odkaz. Preto sa v nasledujúcich odsekoch pozrieme na odporúčané postupy pre plánovanie novej reklamy. Taktiež si uvedieme pár príkladov, ktoré Vám lepšie priblížia, akým spôsobom pripraviť životaschopnú reklamu na Facebooku a Instagrame.

Ciele

Položte si otázky: Čo chcete docieliť Vašou reklamou? Akú formu propagácie si vyberiete k dosiahnutiu svojich cieľov? Ako príklad si môžeme uviesť zakladateľa Lost my Name, Asi Sharabi-ho, ktorý so svojimi partnermi odštartoval biznis, v ktorom sa zamerali na predávanie detských kníh. Uvedomili si, že so vstupom na nový trh budú musieť vytvoriť silnú reklamu, ktorou by zvýšili povedomie o značke a tým pádom zvýšili predaje. A podarilo sa.

 

Audience (publikum)

Koho zaujíma, čo predávate? Kto by si reálne kúpil Váš produkt alebo službu? Čo by mohlo byť motiváciou zákazníkov pre nákup?  Opäť príklad z praxe. Sharabi si so svojimi partnermi uvedomil, že nielen rodičia môžu mať záujem o kúpu detských kníh. Prečo do svojej cieľovej skupini nezahrnúť budúcich rodičov a starých rodičov? Každá táto skupina má silnú potrebu kupovať darčeky. Chcú dať darček, ktorý by bol zábavný, poučný, ale tiež jedinečný a osobný.

 

 

Značka

 

Značka predáva. Čím viac ľudí ju registruje, tým lepšie. Musí byť jedinečná a jasne identifikovateľná. Renomé značky nevzniká zo dňa na deň, ale kvalitnou reklamou sa dá tento proces značne urýchliť. Dobre nastavená reklamná kampaň na Facebooku a Instagrame Vás musí jednoznačne odlíšiť od Vašej konkurencie. Príklad: Lost My Name vytvára jedinečné detské knihy, v ktorých je každý jeden príbeh uvedený s detským menom, s ktorým je možné sa stotožniť. Táto spoločnosť neponechala nič na náhodu a identifikovala 4 vlastnosti (kvality), ktoré robia ich knihy jedinečnými – silný, osobný príbeh, nádherné ilustrácie, bohaté rozprávky a ľahkosť vytvorenia vlastnej knihy.

 

 

 

 

Príbehy a samotná kreatíva

 

Akým príbehom, ukážkou chcete prezentovať svoj produkt a presvedčiť cieľovú skupinu o jeho relevantnosti? O čom by mohli byť Vaše samotné príspevky, ktorými sa budete pripomínať? Lost My Name sa rozhodla ukázať, že ich osobná, detská knižka dokáže vyrozprávať jedinečné príbehy s menom dieťaťa, spolu s bohatými ilustráciami. A aký by mohol byť názov pre ich reklamu? – “What Adventure Will Your Name Take?” – Na aké dobrodružstvo sa tvoje meno podujme?

 

 

 

Čo sa týka kreatívy, záleží na každom z Vás, aké máte možnosti – či sa pokúsite využiť obrázky, videá a aké texty sa rozhodnete použiť. Lost My Name stavili na bohaté ilustrácie s vytipovanými detskými menami. Práca s fontami, obrázkami, ktoré sú vo vzájomnom súlade rozhodne upútajú svoju cieľovú skupinu. Posúďte.

 

 

Zdroj: Facebook