Mobily vládnu Facebookom. | Databer.com

Mobily vládnu Facebookom.

Čísla hovoria jasne. Facebook zverejnil štatistiky, ktoré jednoznačne potvrdzujú mobilný trend.

Facebook zverejnil report zo 4. kvartálu 2016 a zároveň výsledky z celého minulého roku. Tie ukázaly, že sociálne siete aktuálne sleduje 1,2 miliardy uživatelov denne. A že najvetší podiel tržieb majú na svedomí mobilne reklamy.

Facebook sleduje denne 1,23 miliardy užívateľov denne. Z toho 1,15 miliardy prichádza z mobilný zariadení. Taktiež počet mesačne aktívných užívateľov stúpol o 17 % na celkových 1,86 miliardy. Až 1,74 miliardy ľudí pritom prichádza z mobilných zariadení, čo je o 21 % viac ako pred rokom. Za výrazným nárastom stojí hlavne úspech aplikácií Instagram, WhatsApp a Facebook Messenger, ktoré majú medzi používateľmi čoraz väčšiu popularitu.

V roku 2012 Facebook nemal žiadne príjmy z mobilnej reklamy, dnes je to 84% z celkových príjmov. Za štvrtý kvartál 2016 mal príjmy v celkoej výške 8,63 miliardy, čo je až o 53% viac ako rok pred tým.

Prehľad aktívnych užívateľov:

  • 1,86 milardy na Facebooku
  • 600 miliónov na Instagrame
  • 1,2 miliardy na WhatsApp-e
  • 1 miliarda na Messenger-i

Toto sú úctihodné čísla a zatiaľ nič nenasvedčuje, že by sa v budúcnosti mohli znižovať. Prehľad najnovších štatistík iba potvrzuje, že Facebook dominuje internetu a bola by veľká chyba nevyužiť jeho potenciál v podnikaní. Samotné čísla nám dávajú najavo aký veľký dosah vieme mať pri správne zvolenej stratégii. Facebook nám k tomu dopomáha neustále sa zlepšujúcimi nástrojmi na inzerciu, analytiku a reporting.

Za tento úspech vďačí silnému diverzifikovanému portfóliu + 4 miliónov platiacich značiek a 500 tisíc inzerentov na Instagrame.

Predpoklad plánov, na tento rok sú viac ako jasné. Facebook opäť vsadí na video, ktoré sa rovnako ako mobilné zaridenia v posledních rokoch stalo „megatrendom“. Sociálna sieť sa tiež zameria na kratší obsah špeciálne určený pre smartphony a tablety.

Celý Facebook report si môžete prezrieť na nasledujúcom odkaze https://s21.q4cdn.com/399680738/files/doc_financials/2016/Q4/Facebook-Reports-Fourth-Quarter-and-Full-Year-2016-Results.pdf.

Zdroj: Facebook