Facebook pixel – jednoducho nevyhnutnosť | Databer.com

Facebook pixel – jednoducho nevyhnutnosť

Facebook pixel je špeciálny javascriptový kód, ktorý slúži na meranie, optimalizovanie a zostavovanie vlastných okruhov užívateľov na Facebooku. Tento kód využijete najmä na stránkach s e-shopom, vďaka čomu získavate informácie o správaní sa užívateľov na svojej stránke.

Bohužiaľ, mnohí podnikatelia a inzerenti na Facebooku stále nevedia pochopiť výhodu používania Facebook pixelu. Myslia si, že ide o príliš komplikovaný a technický proces, ktorý by im zabral príliš veľa času. Tým pádom však prichádzajú o nesmierne výhody, ktorý Facebook pixel ponúka. Prvým z nich je výhoda vytvorenia veľmi silného publika, vhodného pre zacielenie ich reklamy. Druhým z nich je výhoda možnosti vytvárania dynamických reklám (bez FB pixelu nemožné), sledovať konverzie a správne optimalizovať svoju reklamu pre konverzie.

Pokiaľ si uvedomíte význam a vplyv Facebook pixelu na úspešnosť Vášho biznisu, neváhajte a pridajte si ho na svoj web. Je to veľmi jednoduché. V nasledujúcich krokoch Vám ukážeme, ako na to. Pred jeho samotnou inštaláciou prejdite na stránku Facebook Pixel vo Vašom Business Manageri alebo v Správcovi reklám.

A teraz nasleduje samotný postup podľa Facebooku. Existujú 3 spôsoby, ako môžete Facebook pixel na Váš web nainštalovať rýchlo a efektívne:

Nastavenie WordPress témy

Prvoradou úlohou je vložiť Váš Facebook pixel do miesta Vašej šablóny do hlavičky – HEAD. Vďaka tomu sa kód Facebook pixelu zobrazí na každej stránke Vášho webu. Keď sa pýtate, ako nájsť miesto pre vloženie Facebook pixelu, odpoveď je jednoduchá. Choďte do nastavení Vašej šablóny, kde sa toto miesto nachádza. Napriek tomu môžu nastať komplikácie, keďže každá šablóna na WordPresse je iná. V zásade hľadajte toto miesto v časti Header and Footer Scripts (Záhlavie a päty skriptov).

Google Tag Manager

Google Tag Manager je jednou z ďalších metód pre inštaláciu Facebook pixelu. Je taktiež veľmi často využívanou metódou inzerentmi na Facebooku.

Ako na to:
a) v Google Tag Managerovi pridáte New Tag
b) vyberiete Tag Configuration a zvolíte Custom HTML
c) vložíte Facebook pixel
d) choďte do rozšírených nastavení a uistite sa, že sa tag spúšťa jedenkrát na každú stránku
e) kliknite natrigger a skontrolujte, či máte zvolenú možnosť  “všetky stránky”
f) pomenujte, uložte svoj tag, publikujte a užívajte

Shopify 

Posledná metóda pridania a inštalácie Facebook pixelu sa týka internetového obchodu Shopify. Týka sa teda len tých, ktorí ho využívajú. Postup pre inštaláciu Facebook pixelu je naozaj veľmi jednoduchý. Stačí kliknúť na položku Nastavenia v hlavnom paneli Shopify a potom kliknite na položku Internetový obchod. Skopírujete a následne prilepíte ID pixelu (dávajte pozor, aby ste neskopírovali celý pixel) do priradeného poľa.

Na záver nesmieme zabudnúť na možnosť využitia pluginov vo WordPresse. Využiť môžete napríklad tieto:

a) Pixel Caffeine (free)
b) PixelYourSite Pro (od 80 USD)
c) Tracking Code Manager (free)

Zdroj: Facebook