Facebook a Instagram – využite e-maily naplno | Databer.com

Facebook a Instagram – využite e-maily naplno

 

Facebook, spolu s Instagramom majú nezanedbateľný vplyv nielen pri oslovovaní nových zákazníkov, ale taktiež Vám pomáhajú maximalizovať to, čo už máte – databázu svojich zákazníkov. E-mail marketing je spôsob, ktorým dokážete efektívne komunikovať so svojimi zákazníkmi. Taktiež je jeho návratnosť ľahko merateľná. Teda pokiaľ skombinujete Vašu existujúcu e-mailovú kampaň s publikom na Facebooku a Instagrame, ktoré už prejavilo o Váš biznis záujem. Nájdete zhodné znaky, teda záujmy Vašich zákazníkov pomocou e-mailov a tie Vám budú prinášať ďalších a ďalších. Facebook pre to používa termín – people-based targeting.

To správne publikum

Čo nám hovorí štatistika? Ľudia čoraz viac času strávia na mobilných aplikáciach. Facebook a Instagram si v priemere ukradnú 1 minútu z celkových 5-tich, ktoré má užívateľ k dispozícii. Je to viac času, ako si dokáže ukradnúť ďalších 10 mobilných platforiem dohromady. A ako presne súvisí reklama na sociálnych sieťach s Vašou e-mailovou databázou? Jednoducho.

Zvýšite silu svojej reklamy na Facebooku vďaka využitiu podobných vlastností a znakov správania, ktoré vykazujú ľudia vo Vašej zákazníckej databáze. Jedná sa predovšetkým o ich lokalitu, vek, pohlavie a záujmy. 

Týmto sa nesmierne zvýši údernosť Vašej reklamy. Necielite na približne vybratú zložku ľudí na Facebooku a Instagrame, ale využijete to čo máte. E-mailing a dáta, ktoré dokážete prepojiť s Facebookom a Instagramom. Vďaka ním dosiahne Váš biznis nový rozmer.

Čo Vám to prinesie?
  1. Nárast počtu ľudí vo Vašej e-mailovej databáze
  2. Posilniť svoju e-mail marketingovú stratégiu, správu či odkaz
  3. Znovuoslovenie zákazníkov, ktorí nereagujú na e-maily
  4. Vytvárať konverzie

 

Zatiaľ sme si vytvorili iba úvod do tajomstiev prepojenia e-mailingu a reklamnými kampaňami na Facebooku a Instagrame. Je dôležité, aby ste pochopili, že pokiaľ máte veľkú e-mailovú databázu a zatiaľ žiadne reklamné kampane na FB a Instagrame, je čas to zmeniť. Využiť všetky dostupné prostriedky, ktoré Vám prinesú konverzie. Nájsť nových zákazníkov, ktorí vykazujú podobné charakteristiky ako tí, ktorí sa skrývajú vo Vašej databáze. V ďalšej časti si o tejto problematike povieme viac.

 

Zdroj: Facebook