Spojte sa s existujúcimi zákazníkmi a získajte nových | Databer.com

Spojte sa s existujúcimi zákazníkmi a získajte nových

Ako sme spomínali v minulom článku, dosiahnuť nových zákazníkov je možné aj vďaka využitiu existujúcej e-mailovej databáze svojich klientov. Teda nielen cieliť svoju reklamu na svojich vlastných zákazníkov, ale taktiež nájsť možných zákazníkov vďaka spoločným charakteristikám – vek, pohlavie, poloha a záujmy. Majú rozhodujúci vplyv určujúci výkonnosť Vašej kampane. Teraz sa bližšie pozrieme na možnosti, ktoré nám ponúka Facebook pre vytváranie publík.

Custom audience

Vytvorenie vlastného publika – tzv. Custom Audience je možnosť vyhľadania tých ľudí na Facebooku, ktorí Vám pri určitej objednávke/návšteve Vášho e-shopu poskytli svoj e-mail. Vlastne, nezáleží natoľko na tom, pri akej príležitosti ste získali ich e-maily. Na svojej stránke ste mohli poskytovať informácie, poradenstvo, služby alebo iný dôležitý obsah. Dôležité je to, že ľudia prejavili svoj záujem a poskytli Vám svoj e-mail. Objednávky, nedokončené objednávky, registrácie pre účely odberov newsletterov… je toho naozaj dosť. Pokiaľ už raz tieto e-maily máte, uploadnete svoju e-mailovú databázu na Facebook a ten dokáže samostatne vygenerovať publikum, na ktoré cieliť, teda Custom audience.

Ochrana osobných údajov

Samozrejme, táto otázka zaujíma každého. Odpoveď je jednoduchá. Facebook zaručuje, že všetky informácie o zákazníkoch, na ktorých chcete cieliť, budú chránené a v anonymite. Pozrieť sa na to môžete v možnostiach (Audience option), hneď ako je publikum (Custom audience) vytvorené. Potom Vám už nič nebráni doručovať reklamy na Facebooku a Instagrame tým správnym ľudom.

Príklad z praxe

Obchodník môže poslať e-mail svojim súčasným zákazníkom, ktorí neuskutočnili žiadnu platbu/objednávku za posledných 6 mesiacov. Takisto sa však môže, s využitím Custom audience, zamerať na oslovenie práve týchto ľudí na Facebooku a Instagrame s ponukou zľavy na ich ďalší nákup.

Generujte nových zákazníkov

Pokiaľ chcete získať nových zákazníkov a nové e-mailové adresy, môžete začať s vytváraním, zostavovaním nového publika – Lookalike audience. Toto publikum sa zameriava na ľudí, ktorí sú podobní tým, ktorí už prejavili záujem o Váš biznis. Využijete informácie, ktoré máte z Custom audience a vytvoríte si Lookalike audience. Vznikne Vám tak širšie publikum, na ktoré sa budete môcť zamerať Vašimi kampaňami. Zároveň rastie možnosť konverzií, ktoré budú viesť k získavaniu nových e-mailových kontaktov.

 

Zdroj: Facebook