Business Manager – prvé kroky | Databer.com

Business Manager – prvé kroky

V minulom článku sme sa zľahka dotkli témy Business Manageru – nástroja pre správu prístupu k stránkam a účtom pre reklamu. Poďme ďalej a povedzme si viac o tom, aké nastavenia ponúka. V prvom rade si môžete po registrácii v Business Manageri zvoliť primárnu stránku pre Vašu firmu. Teda Facebook stránku, ktorá najlepšie reprezentuje firmu, pre ktorú pracujete a nie je osobnou stránkou ani stránkou Vášho klienta. Ide o stránku, na ktorej si môžu ostatní ľudia a firmy overiť Vašu firmu a jej prostredníctvom podávate žiadosti o prístup k firme.

Založenie Business Managera nevyžaduje, aby ste mali primárnu stránku. V prípade, že si ho založíte, môžete si Facebook stránku vytvoriť až neskôr, aby mohla Vašu firmu verejne reprezentovať.

Ako pozvete užívateľa do svojho Business Managera?

Pokiaľ pozývate nového užívateľa, rozmyslite si, či ich nepožiadať, aby si ako dodatočnú funkciu zabezpečenia pridali schválenie prihlásenia. Pokial by si schválenie prihlásenia zapli, budú pri každom pokuse o prístup k svojmu Facebook účtu z nového počítača alebo mobilného telefónu požiadaní o zadanie špeciálneho prihlasovacieho kódu.

Postup na pozvanie do Business Managera:
  1. Prejdite do nastavení Business Manageru,
  2. Prejdite na kartu Ľudia,
  3. Navrchu stránky kliknete na modré tlačidlo Pridať nových ľudí,
  4. Zadajte pracovné e-mailové adresy ľudí, ktorých chcete pridať a vyberte rolu, ktorú im chcete priradiť. Môžete si vybrať rolu Správcu Business Manageru, ktorý spravuje všetky aspekty nastavenia pre firmu, vrátane úprav účtov a pridávania ľudí do zoznamu zamestnancov alebo ich odoberaní alebo rolu Zamestnanec v Business Manageru. Ten si môže zobrazovať informácie o firme a správci firmy mu môžu priradiť rolu, ale sám nemôže uskutočňovať žiadne zmeny,
  5. Vyberte, ku ktorým stránkam a účtom pre reklamu má mať táto osoba prístup. U jednotlivých účtov pre reklamu a stránok zvoľte najnižšiu rolu, ktorú bude daná osoba potrebovať k výkonu svojej práce, aby ste si zachovali kontrolu nad oprávneniami.
  6. Na záver dostanú pridaní ľudia informačný e-mail, o ich pozvaní, aby sa pridali k Vašej firme na Facebooku. Akonáhle príjmu žiadosť, budú môcť získať oprávnenia pracovať na stránkach a účtoch pre reklamu v Business Manageri.

 

Zdroj: Facebook