Business Manager – spravujte stránky efektívne | Databer.com

Business Manager – spravujte stránky efektívne

Business Manager je nástroj pre správu prístupov k stránkam a účtom pre reklamu. Je vhodný najmä pre spoločnosti, ktoré potrebujú udeliť rôzne oprávnenia pre viacerých ľudí. Firmy môžu vďaka nemu bezpečne zdieľať obsah a kontrolu nad prístupmi k účtom pre reklamu, stránkam a ďalším položkám na FAcebooku. Všetci z firmy môžu na jednom mieste zobraziť všetky stránky a účty pre reklamu, na ktorých pracujú a nemusia zdieľať prihlasovacie údaje, ani byť so svojimi kolegami na Facebooku spojení.

Čo Vám teda umožní Business Manager?
  • spravovať prístup k stránkam a účtom pre reklamu: prehľade uvidíte, kto má prístup k Vašim stránkam a účtom pre reklamu a budete môcť udelené oprávnenia odobrať alebo zmeniť
  • oddeliť prácu: k stránkam a účtom pre reklamu získate prístup bez toho, aby ste svojich spolupracovníkov museli mať medzi priateľmi na Facebooku
Kedy je ten správny čas pre Business Manager?

Pokiaľ nechcete používať Business Manager, tak nemusíte. Platí to však iba v prípade, pokiaľ je Váš účet veľmi malý a vtedy sa Vám môže zobraziť možnosť prepojiť stránky a účty pre reklamu s Vaším osobným Facebook účtom. V inom prípade je však nevyhnutné, aby ste svoje stránky a účty pre reklamu prepojili s Business Managerom.

Business Manager je nevyhnutnosť ak:
  • potrebujete viac ako jeden účet pre reklamu
  • potrebujete spravovať niekoľko spôsobov platieb na rovnakom mieste
  • chcete požiadať o prístup k stránkam alebo účtom pre reklamu
  • potrebujete udeliť oprávnenia ľudom, s ktorými spolupracujte
  • spolupracujete s partnerom alebo agentúrou
Ako sa zaregistrovať?

Business Manager môžete používať úplne zadarmo. Pokiaľ sa preňho rozhodnete, musíte mať v prvom rade osobný Facebook účet pre potvrdenie svojej identity. Potom nasleduje samotná registrácia do Business Manageru prejdením na stránku: business.facebook.com, kliknete na Vytvoriť účet a zadáte názov firmy, vyberiete si primárnu stránku, zadáte svoje meno a pracovnú e-mailovú adresu.

Zdroj: Facebook